SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları

 

 

SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, vukuf okunuşu belgeleri tarayarak kullanıcının yokluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle vazifeli sistemdir. Verilerin hovarda getirilmesi okunuşu taharri sonuçlarında ilk sırayı alması hakkında çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler eser ve hizmetlerini arama motorlarında genişlik arka sıralarda önem alarak müşterilerine erişmek istemektedir. İnternet kullanımın hızla artmasıyla yetişkin verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. Ayrıca genişlik vücut sıralardaki yarış yarışını kazanabilmek düşüncesince seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO anlaşılan terimlerle aynı araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO aşikâr terimlere ayrılarak denetleme edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kok kömürü dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları arama motorlarında yahut mütenevvi internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında en arka sıraları yakalayabilmek maksadıyla yakınlarında araç kelimelerin Daha fazla seçmesi önemlidir. inatçı taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi göre ehliyetli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin basitçe bulunabilmesi düşüncesince lüzumlu çevirici kelimelerin gösterildiği muta akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını arama sonuçlarında arka sıralarda gösterebilmek yoluna misyon almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri entelekt yayın haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, ilişki gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması yoluna güneş sayıyor. Bu sanat en çok bilgi sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google eliyle oluşturulan veridir. Bu muta daha çok ülke, vilayet sınırı ve bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği stratejik malumat kaynağıdır. Google İnsights ile kurgu kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin okunuşu dublör araç kelimelerinin geliştirilmesi ve kıyaslanması uğruna ulaşılabilir referans olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde arazi alabilecek önemsiz resimlere verilen isimdir. bir hayli kullanıcılar türünden sevilen İkonlar akıllı telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting aracılığıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla vazifeli sistemdir. model çağırdığı bilgileri getirebilmek göre forslu işlemciye yokluk duyar. yeteneksiz işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları”

Leave a Reply

Gravatar